Obrázok FURMINATOR XL od 42kg dlhá srsť

FURMINATOR XL od 42kg dlhá srsť

Značka: Bez značky
Dostupnosť: Skladom
Hmotnosť balenia: 0.294 kg

Vaša cena:
36,72 €
Sledovať cenuBuďte prvý, kto bude vedieť o zníženej cene za tento produkt!

Originálny Furminator je patentovaný hrebeň na vyčesávanie podsady. Tento konkrétny je určený pre obrovské plemená psov s dlhou srsťou (od piatich centimetrov, napr. bernardín, akita inu, írsky vlkodav alebo bernský salašnícky pes). Ak ste si nie istí, pozrite si zoznam plemien, pre ktoré je Furminator vhodný a zoznam plemien, kde nesmiete vyčesávač používať.

Srsť zvierat sa skladá z dvoch vrstiev – pesíkov a podsady. Pesíky tvoria vrchnú srsť, ktorá býva rôzne dlhá a sfarbená. Podsada je jemná krátka srsť, ktorá funguje hlavne ako tepelná izolácia a po skončení zimy sa jej zvieratko potrebuje zbaviť.

Zbavovanie sa podsady sa prejavuje ako pĺznutie. A aj keď tú jemnú srsť bežne nevidíte (je ukrytá pod pesíkmi), na pohovke sa bude vynímať parádne.

A práve tu pomáha Furminator. Pomocou tohoto hrebeňa zbavíte vášho miláčika podsady rýchlo a efektívne. Pes sa prestane škrabať, mačka vylizovať a po byte prestanú lietať chlpy.

Výber podľa typu srsti

Sortiment Furminatorov vyzerá zložito, ale výber je celkom jednoduchý. Vyčesávače pre psy sú dvoch typov – na krátku a dlhú srsť. Furminator na krátku srsť (alebo mačací Furminator) môžete použiť aj na dlhosrstého psa, akurát sa viac narobíte a výsledok nebude dokonalý. Ale naopak, Furminator na dlhú srsť nemožno použiť na krátkosrstého psa alebo mačku – zuby vyčesávača sú veľmi dlhé a škriabali by im kožu.

Výber podľa veľkosti zvieraťa

Rozlíšenie podľa veľkosti psa (XS až XL) je orientačné, mení sa šírka hrebeňa – teda aj s XS hrebeňom na čivavu vyčešete obrovskú dogu, ibaže vám to bude trvať podstatne dlhšie. A opačne, s XL vyčesávačom obslúžite aj malého fúzača, len sa kvôli šírke záberu nedostanete do každého záhybu drobcovej kože.

Pri výbere je najlepšie použiť túto tabuľku. Klikateľné sú obrázky zvieratiek.

  - Katarina - 10.4.2018
  • šetrne odstraňuje podsadu, padne dobredo ruky
  - Branislava - 22.3.2018
  • dlho som váhala, ale neľutujem, moja fena berňáka sa nerada češe, ale s týmto hrebeňom ma zobrala na milosť avydržala stáť.Teraz je o polovicu štíhlejšia
  - Južan - 1.12.2017
  • Dobrá kvalita, výhodná cena

  Som spokojný s výrobkom

  - Marta - 28.10.2017
  • ľahká práca s kefou, dobre sa s ňou pracuje