Obrázok FURMINATOR Cat L od 4,5kg krátka srsť

FURMINATOR Cat L od 4,5kg krátka srsť

Značka: Bez značky
Dostupnosť: Skladom
Hmotnosť balenia: 0.226 kg

Vaša cena:
22,55 €
Sledovať cenuBuďte prvý, kto bude vedieť o zníženej cene za tento produkt!

Originálny Furminator je patentovaný hrebeň na vyčesávanie podsady. Tento konkrétny je určený pre väčšie mačky s krátkou srsťou.

Srsť zvierat sa skladá z dvoch vrstiev – pesíkov a podsady. Pesíky tvoria vrchnú srsť, ktorá býva rôzne dlhá a sfarbená. Podsada je jemná krátka srsť, ktorá funguje hlavne ako tepelná izolácia a po skončení zimy sa jej zvieratko potrebuje zbaviť.

Zbavovanie sa podsady sa prejavuje ako pĺznutie. A aj keď tú jemnú srsť bežne nevidíte (je ukrytá pod pesíkmi), na pohovke sa bude vynímať parádne.

A práve tu pomáha Furminator. Pomocou tohoto hrebeňa zbavíte vášho miláčika podsady rýchlo a efektívne.

Česať treba vždy v smere rastu chlpov. Netreba tlačiť, patentované zuby sa už jemným tlakom dostanú presne tam, kam treba. A pre istotu – češe sa výhradne suchá srsť!

Pri mačkách a malých krátkosrstých psoch sa môže stať, že Furminator neznesú. Stalo sa nám to pri zvieratkách s veľmi hustou srsťou, u mačiek napr. u ruských modrých alebo britkách. Vtedy je lepšie použiť rovno kefu Furminator, osvedčila sa nám táto trojuholníková.

Pri prvom stretnutí s FURminatorom budete asi v šoku – zdanlivo len prejdete po srsti a z hrebeňa vám vypadne chuchvalec vyčesaných chlpov. A ako to vyzerá v praxi, si môžete pozrieť napr. na tomto videu.

    - Veronika - 22.10.2017
    • účinne vyčesáva nadbytočnú srsť z kožúška zvieratka
    - Janka - 10.7.2018

    Výborne vyčesáva srsť, používam na krátkosrstú mačku - kocúra

    - Jana - 10.7.2018

Súvisiace tovary